OSTATNI DZIEŃ FESTIWALU MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś czeka nas spotkanie na żywo wokół filmu „Akcja", zapowiedź przed filmem „Jak Bóg szukał Karela", wspólne oglądanie spotkania po filmie „Matka", a o 20 specjalne podziękowania od ekipy Millennium Docs Against Gravity!

  

12:00: zapowiedź Karoliny Błażejczak, tłumaczki występującej w filmie „Jak Bóg szukał Karela" („Once Upon a Time in Poland") reż. Vít Klusák, Filip Remunda, tylko w naszym wydarzeniu! 

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm? 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Jak-Bog-szukal

14:00: Wspólne oglądanie spotkania nagranego podczas festiwalu po filmie „Matka" („Mother") reż. Kristof Bilsen pt. „Kto się zajmie mamą i tatą?" którego gościem był Marcel Andino Velez a rozmowę prowadziła Paulina Jeziorek. Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Ten obserwacyjny film jest portretem miłości, obowiązku rodzinnego i poświęcenia. Kwestionuje tradycyjne pojęcie macierzyństwa, pokazując, na czym tak naprawdę ono dziś polega. Ujawnia dylematy, z jakimi borykają się matki i dzieci, podkreślając różnicę między kulturą dalekowschodnią i zachodnią. Czy możemy i jesteśmy gotowi zapewnić naszym dzieciom i rodzicom opiekę, której tak naprawdę potrzebują? 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Matka

18:00: Spotkanie na żywo z Markiem Józefiakiem, bohaterem filmu i rzecznikiem prasowym Greenpeace Polska,  prowadzone przez Wojciecha Diduszko wokół filmu „Akcja" („Action") reż. Iwo Kondefer, na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Grupa młodych ludzi różnych narodowości, przygotowuje się do „akcji” w bliżej nieokreślonym, odizolowanym miejscu. Obserwujemy dwójkę z nich – Belgis z Indonezji i Marka z Polski. Czas spędzają na treningach. Ćwiczą, jak rozbić obóz i co mogą zrobić w sytuacji wychłodzenia organizmu. Kim są? Jakie są ich cele i motywacje? Co chcą osiągnąć i z jakimi konsekwencjami będą musieli się liczyć? 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Akcja

 

20:00: Specjalne podziękowania od ekipy Millennium Docs Against Gravity! Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!

 

FILMY DNIA

 

„W kręgu" („The Circle") reż. Margit Lillak 

Założenie jest proste: „aby zmienić świat, ktoś musi zacząć”. Film przedstawia grupę przedstawicieli klasy średniej oraz ich dzieci, którzy latem 2014 roku decydują się opuścić dotychczasowe, wygodne miejskie życie i rozpocząć nową przygodę w pierwszej zorganizowanej od podstaw komunie ekologicznej w Estonii. Połączyli siły i oszczędności, żeby kupić opustoszałe duże gospodarstwo rolne i 33 hektary ziemi. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/W-kregu

„Ekstaza" („Ecstasy") reż. Moara Passoni 

Esej filmowy łączący wątki autobiograficzne, wielowymiarowe obrazy i elementy fabularne. Dzięki tym formalnym zabiegom powstaje wiarygodna i bogata psychologicznie opowieść o młodej dziewczynie cierpiącej na anoreksję. Przedstawiana jest delikatnym, wydawałoby się neutralnym tonem narratorki-bohaterki filmu.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Ekstaza