PRZEDOSTATNI DZIEŃ FESTIWALU MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś będziemy uczestniczyli w Q&A z Davidem France po filmie „Witamy w Czeczenii", zobaczymy wykład mistrzowski Huberta Saupera oraz spotkanie z współreżyserką filmu „Kobieta" - Anastazją Mikową!

 

12:00: Wspólne oglądanie mistrzowskiego wykładu Huberta Saupera nagranego podczas festiwalu po filmie „Epicentrum" („Epicentro"). Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Na ulicach Hawany mieszkańcy w każdym wieku dzielą się przed kamerą swoimi opiniami na temat życia w skolonizowanym kraju, a także wewnętrznej wolności, jakiej doświadczają pomimo surowych sankcji. Nominowany do Oscara® Hubert Sauper (znany widzom festiwalu z filmów „Koszmar Darwina” i „Jesteśmy waszymi przyjaciółmi”) tworzy wciągający i metaforyczny portret postkolonialnej, „utopijnej” Kuby.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Epicentrum

14:00: Zapraszamy na film „Z wnętrza" („From Within") reżCezary Grzesiuk, Kystian Kamiński, Tomasz Szwan. Tylko na naszym wydarzeniu! 

Beksiński dokumentował kamerą życie rodzinne i proces powstawania swoich obrazów. Film w całości składa się z materiałów wideo zrealizowanych przez samego mistrza i jego najbliższych. Ten unikatowy intymny dziennik jest zarazem kroniką przemian społecznych w Polsce, upadku komunizmu i pierwszych lat demokracji.  

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Z-wnetrza

18:00: Q&A na żywo z Davidem Francem po filmie „Witamy w Czeczenii" („Welcome to Chechnya") na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! Prowadzi Dyrektor Artystyczny festiwalu - Karol Piekarczyk.  

Zatrważający obraz rzeczywistości we współczesnej Czeczenii, w której nieustająco odbywają się czystki i pogrom, przywołujące na myśl ludobójstwa XX wieku. Od 2016 roku rządzący Czeczenią tyran  –Ramzan Kadyrow - pod protektoratem Rosji rozpoczął operację wykorzystującą więzienie, tortury i egzekucje przeciwko rodzimej społeczności LGBTQ+.  

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Witamy-w-Czeczenii

20:00: Wspólne oglądanie spotkania nagranego podczas festiwalu z Anastazją Mikową, współreżyserką filmu „Kobieta" („Woman") reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova. Na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, zniewolenia, niezależności finansowej, wizerunku ciała, starości, miłości, złości i mądrości. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Kobieta

FILMY DNIA

 

„Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" („Lo and Behold, Reveries of the Connected World") reż. Werner Herzog

Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara, w filmie bierze na warsztat internet. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Lo-i-stalo-sie.-Zaduma-nad-swiatem-w

„Kraina miodu" („Honeyland") reżLjubomir Stefanov, Tamara Kotevska 

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Kraina-miodu