SOBOTA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Wystartowaliśmy! Pierwszy dzień części online festiwalu zaczynamy z przytupem! Czeka na was spotkanie na żywo z reżyserką filmu „Między nami" Dorotą Probą oraz wspólne oglądanie debaty po filmie „Influencer. W pogoni za lajkami"!

12:00: Film „Kobieta" („Woman") zapowie duet reżyserski Yann Arthus-Bertrand i Anastasia Mikova na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu!

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Kobieta

 

14:00: Film „Grubaski na front" („Fat Front") reż. Louise Unmack Kjeldsen, Louise Detlefsen zapowie na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu bohaterka Helene Thyrsted. 

W filmie poznajemy cztery dziewczyny, które pokazują światu, że nie pozwolą się oceniać przez pryzmat kilogramów – tańczą w bieliźnie, wygłupiają się i dzielą się swoim ciałopozytywnym podejściem, wspierając tych, którzy zmagają się z kompleksami.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Grubaski-na

 

18:00: Q&A na żywo z reżyserką filmu „Między nami" („Between Us") Dorotą Probą oraz bohaterką Zuzanną Wrońską. 

O 18:00 będziecie mieli okazję na żywo uczestniczyć w spotkaniu z reżyserką oraz bohaterami filmu „Między nami" („Between Us"), reż. Dorota Proba! Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości, wnikliwie przygląda się znaczeniu bliskości i obecności drugiego człowieka. Zapraszamy serdecznie do zadawania pytań! 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Miedzy-nami

 

20:00: Wspólne oglądanie debaty po filmie „Influencer. W pogoni za lajkami" („Jawline") reż. Liza Mandelup

Na koniec dnia przygotowaliśmy dla Was wspólne oglądanie zapisu debaty po filmie „Influencer. W pogoni za lajkami" („Jawline") reż. Liza Mandelup, która odbyła się na naszym festiwalu we współpracy z magazynem K MAG! Reżyserka szuka odpowiedzi na pytanie w jaki sposób działa świat nastoletnich influencerów? To zjawisko okazuje się o wiele bardziej złożone, niż może się wydawać. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Influencer.-W-pogoni-za

FILMY DNIA:

„A gdyby to była miłość" („If It Were Love") reż. Patric Chiha

15 młodych tancerzy o różnych osobowościach, pochodzeniu i zamiłowaniach jest w trasie ze spektaklem „Crowd” – epickim utworem Gisèle Vienne, eksplorującym rejwową scenę lat 90. ubiegłego wieku. Tancerze podróżują od teatru do teatru, a reżyser dokumentuje ich pracę na scenie i podczas prób a także niecodzienne intymne relacje, jakie się między nimi tworzą.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/A-gdyby-to-byla

 

„Kosmiczne psy" („Space Dogs") reż. Elsa Kremser, Levin Peter

Dokąd udał się duch Łajki, gdy jej życie zakończyło się niespodziewanie w kapsule kosmicznej? Podobno wrócił na moskiewskie ulice, skąd pochodziła, i do dziś je nawiedza. W filmie podążamy za bezpańskimi psami, które przemierzają trawniki i opuszczone zabudowania w poszukiwaniu jedzenia, ale też zabawy czy odpoczynku. 

ZOBACZ FILM ONLINE:  https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Kosmiczne-psy