SOBOTA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

W sobotę czekają nas warsztaty po filmie „Rozterki pożądania", zapowiedź reżyserska „Dla Samy" oraz transmisja Q&A po filmie „Na wiarę. „Egzorcysta" Williama Friedkina"!

 

12:00: Współreżyserka oraz bohaterka filmu „Dla Samy" („For Sama") Waad Al-Kateab zapowiada film wyłącznie w naszym wydarzeniu! 

„Czy będziesz miała mi za złe, że uciekliśmy z Aleppo?” – pyta Waad, syryjska dziennikarka, swoją maleńką córkę, która przyszła na świat w środku powstania przeciw Baszarowi Asadowi. To pytanie jest kluczowe dla zrozumienia intencji tego poetyckiego filmu, którego tytuł wskazuje, że jest rodzajem pamiętnika wideo ukazującego i tłumaczącego córce sytuację jej rodziców i miasta, w którym się urodziła. 

 ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Dla-Samy

14:00: Reżyser „Tony'ego Halika" („Tony Halik") Marcin Borchardt w bardzo niecodzienny sposób zaprosi na film w naszym wydarzeniu! 

Prywatny pilot Evity Peron, dziennikarz NBC, laureat Pulitzera. Mieszkaniec komunistycznej Polski, w której ludzie nie posiadali paszportów. „„Tu byłem – Tony Halik” - każdy zna ten tekst, nawet jeśli nie pamięta jego programów w telewizji. Podróżnik, dziennikarz, filmowiec. Jego perypetie wydają się równie nieprawdopodobne, jak przygody Indiany Jonesa. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Tony-Halik

18:00: Warsztaty na żywo po filmie „Rozterki pożądania"(„The Dillema of Desire") reż. Maria Finitzo, poprowadzi Kamila Raczyńska Chomyn z Dobrego Ciała, na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Ile wiemy o łechtaczce? Jaka jest jej biologiczna i społeczna rola? Na czym polega złożony świat kobiecej przyjemności? Film odkrywa i obala mity na temat kobiecego pożądania, ukazując starcie między polityką płci i polityką seksualności, a także relacje pomiędzy ciałem i władzą. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Rozterki-pozadania

20:00: Wspólne oglądanie Q&A z reżyserem zarejestrowanego podczas festiwalu po filmie „Na wiarę. „Egzorcysta" Williama Friedkina", na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Jak powstawał klasyk horroru „Egzorcysta”? Nikt lepiej tego nie opowie jak sam reżyser – William Friedkin, który dwa lata przed „Egzorcystą” (1973) otrzymał Oscara® za „Francuskiego łącznika”. Proces powstania filmu, który zrewolucjonizował gatunek horroru, jawi nam się z opowiadania reżysera jakby wiedziony tajemną ręką. – Filmy są o tajemnicy przeznaczenia lub o tajemnicy wiary – mówi Friedkin, wskazując na „Egzorcystę” jako przykład drugiego rodzaju. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Na-wiare.-%25E2%2580%259EEgzorcysta%2522-Williama

FILMY DNIA

 

„Buddyjskie karaoke" („Sing Me a Song") reż. Thomas Balmes 

Bhutan, buddyjskie królestwo ukryte w Himalajach, łączy w sobie sprzeczności – to według obiegowej opinii jeden z najszczęśliwszych krajów świata, a także kraj, w którym PKB jest rekordowo niskie. Kraj wielkości Szwajcarii, z zapierającymi dech krajobrazami, prawie pozbawiony przemysłu, którego władcy dopiero na przełomie wieków zezwolili mieszkańcom na korzystanie z telewizji i internetu. Film opowiada o wpływie wynalazków nowoczesności na życie mieszkańców od setek lat żyjących w izolacji od świata.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Buddyjskie

„Antropocen: epoka człowieka" („Anthropocene: The Human Epoch") reż. Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky 

Od wybetonowanych brzegów Chin, które zajmują dziś aż 60% wybrzeża kontynentalnego Azji, do największych naziemnych maszyn, jakie kiedykolwiek zbudowano w Niemczech. Od psychodelicznych kopalni potasu w rosyjskim Uralu do metalowych kontenerów w mieście Norylsk. Od zdewastowanej Wielkiej Rafy Koralowej w Australii po surrealistyczne stawy litu na pustyni Atakama. Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Antropocen%253A-epoka